En İyi Hacker Filmleri

Sinema sektöründe artık bu tür yapımlara fazlasıyla rastlıyoruz. Film sevenlerin ufkunu açacak, siber saldırıların hangi boyutlara geldiğini ve neler değiştirebileceğini gözler önüne seren bu filmleri sizler için bir araya getirdik.

 

 

 1. Who Am I – Ben Kimim? (2014)

who am i filmi

Filmde genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin, CLAY adlı bir hacker grubu kurarak yeraltı dünyasında kendilerini ispatlamak için çeşitli faaliyetlerde bulunup adlarını duyurlamaya çalışırlar. Gelişen olaylarla birlikte güvenlik güçlerinin ve bir başka hacker grubunun hedefi haline gelirler. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

 

2. Blackhat (2015)

blackhat filmi

Siber suçlardan dolayı 15 yıl hüküm giyen Nicholas Hathaway, Çin’de nükleer santrale yapılan bir siber saldırı sonucunda faillerin bulunması için güvenlik güçleriyle anlaşma sağlayıp saldırganların peşine düşer. Suçluları bulduğu takdirde serbest kalacak olan Hattaway, her yolu deneyecektir.

 

3. Zero Days (2016)

zero days

Zero Days Belgeseli, İran’daki nükleer santrale yapılan saldırıyı konu alıyor. Stuxnet olarak anılan siber saldırının hikayesini detaylıca ele alıyor.

 

4. Snowden (2016)

snowden filmi

Edward Snowden‘ın kişisel gizliliğin ihlalini tüm dünyaya duyurmasını konu alıyor. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Filmi seyrettikten sonra eminim ki kişisel gizliliğiniz konusunda iki defa düşüneceksiniz.

 

5. Hacker (2016)

hacker filmi

Filmde Bilgisayar korsanı olan Alex, geçimini sağlamak için kredi kartı dolandırıcılığı yapmaktadır. Başka kişilerinde katıldığı bu durum zamanla içinden çıkılmayacak bir hal alır.

 

6. Swordfish – Kod Adı Kılıçbalığı (2001)

swordfish filmi

Filmde bir grup suçlu devlete ait olan parayı çalmak istiyordur. Bunun içinde Dünya’nın en iyi bilgisayar korsanlarından birine ihtiyaçları vardır. Stanley ile anlaşmaya çalışırlar. Stanley, kızının kaçırılmasıyla işi kabul etmek zorunda kalır.

 

7. Mr. Robot (2015)

mr robot

Ve tabi ki Mr. Robot. 3.sezonu ile devam edecek olan dizide, siber güvenlik uzmanı olan aynı zamanda da bir hacker grubunda yer alan Elliot, yaptıklarıyla Dünyayı değiştiriyor.

Mr. Robot Foto Galerisi

 

Listeye filmler eklenmeye devam edecektir. Takipte kalın 🙂

En İyi Hacker Filmleri” için 3 yorum

  1. Çalışmanızdan dolayı teşekkür ederim böyle bir listeye ihtiyacım vardı bu arada Who Am I filmini kesinlikle tavsiye ederim.Emeğinize Sağlık 🙂

  2. Birinci ve beşinci filmleri özellikle tavsiye ederim. Hem konu olarak hem de konu işleyici olarak çok başarılı. Yapılan liste ise bütün hack filmleri arasında en’leri seçmiş. Elit bir seçim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir